Door aanhoudende sluiting van veel bedrijven, restaurants en winkels bouwen werknemers in verschillende sectoren een berg min-uren op. Hiervan is sprake als werknemers niet het afgesproken (gemiddelde) aantal uren per maand of jaar werken. Sta je als werkgever in je recht om, wanneer de manuren weer hard nodig zijn, deze min-uren alsnog te laten werken?
Het kabinet wil het aantrekkelijker maken voor ouders om ouderschapsverlof op te nemen. Daarom is besloten dat ouders van jonge kinderen vanaf augustus 2022 de eerste 9 weken van het ouderschapsverlof deels doorbetaald krijgen.
Het Coronavirus begint voor veel werkgevers nadelige gevolgen te hebben. Zo loopt het werk in sommige branches sterk terug. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (‘SZW’) laat werkgevers die aan bepaalde voorwaarden voldoen, gebruik maken van werktijdverkorting (‘WTV’). We lichten toe hoe en wanneer je deze WTV kan aanvragen.