1. Home>
  2. Over ons>
  3. Pers>

SD Worx zet groeistrategie voort in de eerste helft van 2026

Interim Report

SD Worx, de toonaangevende Europese aanbieder van oplossingen voor HR, Payroll en Time, rapporteert solide financiële resultaten voor de eerste helft van 2026. De geconsolideerde omzet steeg met 4,6% tot 679,1 miljoen euro, tegenover 649,0 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. De aangepaste EBITDA nam met 6,8% toe tot 144,2 miljoen euro, terwijl het geconsolideerde nettoresultaat uitkwam op 57,2 miljoen euro (+2,5%).

SD Worx blijft aanzienlijk investeren in technologie en AI, waarbij een intelligente laag wordt geïntegreerd binnen het aanbod voor HR, Pay en Time om klanten zo concrete voordelen te bieden. In de eerste jaarhelft versnelde het bedrijf de implementatie en activatie van AI-oplossingen verder, waaronder een schaalbare multi-agentoplossing voor klantenservice, die de klantinteractie en productiviteit verbetert.

SD Worx People Solutions groeide door de aanhoudende vraag naar oplossingen voor HR, Pay en Time. Op vergelijkbare basis bedroeg de omzet in de eerste helft van dit jaar 569,4 miljoen euro en kwam de aangepaste EBITDA uit op 142,2 miljoen euro. Dankzij het geïntegreerde aanbod, een sterke basis aan recurrente inkomsten en een hoge klantenretentie is SD Worx goed gepositioneerd om klanten te ondersteunen in de snel veranderende en uitdagende omgeving.

SD Worx Staffing & Career Solutions, het segment voor flexibel werk, ziet de markt opnieuw aantrekken en presteerde goed. De omzet steeg met 7,3% tot 112,0 miljoen euro, terwijl de aangepaste EBITDA toenam van 0,1 miljoen euro in de eerste helft van 2025 tot 2,0 miljoen euro in de eerste helft van 2026.

Vertrouwen in langetermijngroei

    We zijn tevreden met onze prestaties in de eerste helft van het jaar en zetten onze Europese groeistrategie voort. Onze sterke positie op het gebied van HR, Pay & Time, samen met onze voortdurende investeringen in digitale en schaalbare platformen, vindt duidelijk weerklank bij onze klanten in heel Europa. We versnellen met succes innovatie en versterken onze technologische leiderspositie, terwijl we trouw blijven aan wie we zijn: een people company die AI, technologie en menselijke expertise combineert om de klantervaring te verbeteren. Deze vooruitgang is mogelijk dankzij het blijvende vertrouwen van onze klanten en de betrokkenheid van onze medewerkers, die ik graag wil bedanken voor hun bijdrage aan onze verdere ontwikkeling.
    Kobe Verdonck

    Kobe Verdonck

    Chief Executive Officer

    SD Worx

    Deze resultaten onderstrepen de kracht en veerkracht van het bedrijfsmodel van SD Worx, met aanhoudende groei in de HR-, Pay- en Time-activiteiten en een gedisciplineerde aanpak in meer cyclische markten. We blijven vertrouwen in de duurzame groeistrategie van SD Worx, waarbij organische groei wordt gecombineerd met selectieve overnames, digitale innovatie en operationele uitmuntendheid, om op lange termijn waarde te creëren voor alle stakeholders.
    Filip Dierckx

    Filip Dierckx

    Chairman of the Board of Directors

    SD Worx

    Financiële Resultaten

    Amounts in Mio €  30 Jun ‘26 30 Jun ‘25 Difference %
             
    People Solutions 567.5 545.4 22.1 4.0%
    Staffing & Career Solutions 112.0 104.4 7.6 7.3%
    Intersegment elimination -0.4 -0.8 0.4 -52.4%
    Revenue 679.1 649.0 30.1 4.6%
    Net operating costs (excl. adjustments) -534.9 -514.0 -20.9 4.1%
    Adjusted EBITDA (aEBITDA) 144.2 135.0 9.2 6.8%
    Adjusted EBITDA margin 21.2% 20.8% 0.4%  
    Depreciations and amortisations -29.4 -22.2 -7.2 32.5%
    Depreciations on right-of-use assets -15.6 -14.4 -1.1 7.9%
    Adjusted EBIT (aEBIT) 99.2 98.3 0.8 0.8%
    Adjustments to EBITDA -8.4 -10.5 2.1 -20.1%
    Amortisations from PPA -9.7 -9.4 -0.3 3.2%
    EBIT 81.1 78.4 2.6 3.4%
    Financial result -8.3 -8.1 -0.2 2.8%
    Taxes -15.6 -14.6 -1.0 6.8%
    Net result 57.2 55.8 1.4 2.5%

      Resultaten per segment

      De onderstaande tabellen over de prestaties per segment worden op like-for-like, ofwel vergelijkbare, basis gepresenteerd. Deze aangepaste basis voor financiële prestaties wordt gebruikt om de werkelijke onderliggende organische groei te analyseren. De gerapporteerde prestaties worden aangepast om zowel in de huidige als in de vergelijkende periode rekening te houden met de volledige zes maanden financiële prestaties van overnames.

      Like-for-like basis 30 Jun ‘26 30 Jun ‘25 Difference %
      Amounts in EUR million 
               
      SD Worx People Solutions 569.4 554.5 14.9 2.7%
      SD Worx Staffing & Career Solutions 112.0 104.4 7.7 7.3%
      Intersegment elimination -0.4 -0.8 0.4 -52.2%
      Revenue 681.0 658.1 23.0 3.5%
      SD Worx People Solutions 142.2 136.0 6.2 4.6%
      SD Worx Staffing & Career Solutions 2.0 0.1 1.9 3,523.1%
      Adjusted EBITDA (aEBITDA) 144.2 136.0 8.2 6.0%
      SD Worx People Solutions 25.1% 24.5% 0.5%  
      SD Worx Staffing & Career Solutions 1.8% 0.1% 1.7%  
      Adjusted EBITDA margin 21.2% 20.7% 0.5%  

      Op vergelijkbare basis steeg de geconsolideerde aangepaste EBITDA in de eerste zes maanden van 2026 met 6,0%, van 136,0 miljoen euro naar 144,2 miljoen euro. Dit vertegenwoordigt een aangepaste EBITDA-marge van 21,2%, wat 0,5% hoger ligt dan in de vergelijkende periode.

      SD Worx People Solutions

      SD Worx People Solutions biedt een uitgebreid portfolio van oplossingen rond HR, Payroll en workforce management. 

      Op vergelijkbare basis realiseerde SD Worx People Solutions een organische groei van 2,7% tegenover dezelfde periode vorig jaar. Deze prestatie werd vooral gedreven door een toename van recurrente inkomsten, in het bijzonder binnen de markten voor Domestic HR & Payroll en Workforce Management. De groei werd verder ondersteund door voortdurende nieuwe business, een aanhoudend positieve netto-retentiegraad en de impact van prijsindexering.

      De omzet omvat commissie-inkomsten uit de samenwerkingsovereenkomst voor klantenfondsen van 18,4 miljoen euro, tegenover 16,7 miljoen euro vorig jaar. Deze commissie-inkomsten hangen samen met de marktrente op deposito’s. De effecten ervan worden gedeeltelijk gecompenseerd door een afdekkingsstrategie die de schommelingen van de kortetermijnrente moet afvlakken.

      De netto operationele kosten worden voornamelijk beïnvloed door personeelskosten, die op vergelijkbare basis met 6,0 miljoen euro stegen. De loonindexering aan het begin van het jaar had een aanzienlijke impact op deze kosten. De aangepaste EBITDA-marge verbeterde op vergelijkbare basis met 0,5 procentpunt tot 25,1% op jaarbasis.

      De niet-organische groei in het huidige jaar, via nieuwe overnames, droeg in 2026 voor 3,9 miljoen euro bij aan de gerapporteerde omzet. Deze overnames omvatten voornamelijk Paie & RH Solutions in Frankrijk en Codeas in Italië.

      SD Worx Staffing & Career Solutions

      SD Worx Staffing & Career Solutions biedt oplossingen voor flexibele arbeid en aanverwante diensten. Het segment is actief in een uitdagende marktomgeving, die de voorbije jaren gekenmerkt werd door een aanhoudende neerwaartse trend als gevolg van macro-economische onzekerheid.

      De eerste tekenen van herstel die in de tweede helft van vorig jaar op de Nederlandse markt zichtbaar werden, zetten zich voort in de eerste zes maanden van dit jaar. Dit ondersteunde de omzetgroei van 7,7 miljoen euro op jaarbasis voor het segment. Die verbetering werd gerealiseerd ondanks de aanhoudend moeilijke omstandigheden op de Belgische markt, waar de daling in de eerste maanden van het jaar doorzette, met de eerste tekenen van verbetering in het tweede kwartaal.

      De aanhoudende marktdruk benadrukt het belang van een gedisciplineerd en proactief kostenbeheer om de winstgevendheid te beschermen. De aangepaste EBITDA steeg tot 2,0 miljoen euro, tegenover 0,1 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar.

        Aanpassingen

        Aanpassingen worden toegepast op de EBITDA voor inkomsten en kosten die volgens de Groep geen representatieve weergave zijn van de daadwerkelijke recurrente prestaties van SD Worx. De totale aanpassingen bedroegen 8,4 miljoen euro, tegenover 10,5 miljoen euro vorig jaar. Onderstaand overzicht geeft een samenvatting van de aanpassingen aan de EBITDA, uitgesplitst naar type aanpassing.

        Amounts in EUR million 30 Jun ‘26 30 Jun ‘25 Difference %
                 
        Restructuring costs -4.9 -2.0 -2.9 145.4%
        Integration costs -1.5 -2.1 0.7 -31.6%
        Acquisition & transaction costs -0.4 -1.0 0.7 -66.3%
        Share based payments -1.8 -5.3 3.5 -66.6%
        Other adjustments 0.0 -0.1 0.1 -94.8%
        Adjustments to EBITDA -8.4 -10.5 2.1 -20.1%

        De herstructureringskosten bedroegen 4,9 miljoen euro en omvatten initiatieven om de efficiëntie te verhogen en de integratie van digitale technologie en AI te versnellen, met als doel het aanbod en de klantenervaring verder te verbeteren.

        De integratiekosten, die 1,5 miljoen euro bedroegen, lagen lager dan vorig jaar. In de vergelijkende periode werd fors geïnvesteerd in de integratie en rebranding van F2A. De recentere overnames uit 2025 waren kleiner en vereisten minder integratie-inspanningen.

        Overname- en transactiekosten houden onder meer verband met due diligence-kosten die de Groep maakt bij het zoeken naar nieuwe overnames om zijn portfolio te versterken.
        De kosten voor op aandelen gebaseerde vergoedingen hebben betrekking op de niet-gegarandeerde, op aandelen gebaseerde vergoedingen die in het kader van de bestaande aandelenplannen van de Groep aan het senior management worden toegekend. Deze plannen worden geclassificeerd als in eigenvermogensinstrumenten afgewikkelde regelingen, waarbij de bijbehorende kost gelijkmatig wordt gespreid over de verwervingsperiode van drie jaar.

        In december 2025 kregen bepaalde deelnemers de mogelijkheid om hun bestaande certificaten om te ruilen voor aandelen in Brouwersvliet. Na deze transactie werd de resterende kost van de betrokken toekenningen in 2025 opgenomen. Dat leidde tot lagere kosten voor op aandelen gebaseerde vergoedingen in de eerste zes maanden van 2026.

          Afschrijvingen en waardeverminderingen

          Amounts in EUR million 30 Jun ‘26 30 Jun ‘25 Difference %
                   
          Depreciations and amortisations -29.4 -22.2 -7.2 32.4%
          Depreciations on right-of-use assets -15.6 -14.4 -1.1 7.9%
          Amortisations from PPA -9.7 -9.4 -0.3 3.2%
          Total depreciation and amortisation -54.7 -46.0 -8.6 18.8%

          Op 30 juni 2026 werd in totaal 54,7 miljoen euro aan afschrijvingen, amortisaties en waardeverminderingen geboekt. De reguliere afschrijvingen en amortisaties op de materiële en immateriële activa van de Groep stegen met 7,2 miljoen euro. Die houden grotendeels verband met intern ontwikkelde softwareoplossingen.

          De stijging is het gevolg van de voortdurende investeringen van de Groep in digitale oplossingen, die in de eerste zes maanden van 2026 opliepen tot 30,2 miljoen euro. Hoewel de activering van intern ontwikkelde software de winstgevendheid tijdens de betrokken periode doorgaans verhoogt, leidt dit in toekomstige periodes ook tot hogere amortisatiekosten.

          De amortisatiekosten uit de Purchase Price Allocation (PPA) bedragen 9,7 miljoen euro en worden niet opgenomen in de aangepaste EBIT, aangezien ze niet de werkelijke prestaties van de Groep weerspiegelen. Ze worden geboekt op activa die bij bedrijfscombinaties werden geherwaardeerd, zoals merknamen en klantenrelaties.

            Financieel resultaat

            Op 30 juni 2026 rapporteerde de Groep een netto financieel resultaat van -8,3 miljoen euro, voornamelijk toe te schrijven aan rentekosten op leningen, waaronder de achtergestelde obligatie van 80,0 miljoen euro, uitgegeven in juni 2019, alsook de termijnlening en revolving credit facility van de Groep, beide verstrekt in het kader van de Facilities Agreement.

            De achtergestelde obligatie verviel en werd terugbetaald in juni 2026, waardoor de bijbehorende rentekosten voortaan wegvallen. Dit wordt gedeeltelijk gecompenseerd door hogere rentekosten op opgenomen bedragen onder de revolving credit facility, waarvan op 30 juni 2026 110,0 miljoen euro was opgenomen.

            Andere financiële kosten hebben betrekking op rentekosten op leaseverplichtingen en niet-operationele omrekeningsverschillen op vreemde valuta.

            De totale schuldratio van de Groep blijft conservatief, met een verhouding van 1,5 maal de aangepaste EBITDA ten opzichte van de netto schuld op 30 juni 2026.

              Belasting

              De belastingkost bedraagt 15,6 miljoen euro per 30 juni 2026, wat overeenkomt met een effectieve belastingvoet van ongeveer 21,5%.

              Meer details staan in dit rapport.
                Externe audit

                De verkorte geconsolideerde tussentijdse financiële staten van SD Worx NV per 30 juni 2026 werden opgesteld overeenkomstig IAS 34, zoals aanvaard voor gebruik binnen de Europese Unie. Ze werden onderworpen aan een beperkt nazicht door de onafhankelijke auditor Deloitte Bedrijfsrevisoren BV, vertegenwoordigd door Tom Renders.

                  Over SD Worx

                  SD Worx is de toonaangevende Europese HR-, Payroll- en Time-partner en helpt organisaties bij het uitvoeren van de kritische processen waarop werkgevers en medewerkers elke dag vertrouwen. Van een correcte salarisverwerking tot het beheren van tijd, data en compliance gedurende de volledige employee lifecycle.

                  Als de ruggengraat van werk in Europa brengt SD Worx technologie, expertise en dienstverlening samen in één geïntegreerde oplossing. Zo kunnen organisaties in heel Europa hun HR-, Payroll- en Time-processen op een consistente en betrouwbare manier beheren, ondersteund door lokale kennis in iedere markt en een sterke Europese aanwezigheid. 

                  Onze oplossingen creëren ruimte om te groeien en ondersteunen de dagelijkse bedrijfsvoering, zodat organisaties met vertrouwen vooruit kunnen. SD Worx ondersteunt meer dan 100.000 organisaties, verwerkt maandelijks de salarissen van ruim 6 miljoen medewerkers en realiseerde in 2025 een omzet van 1,3 miljard euro.

                  Volg ons op LinkedIn

                  Perscontacten

                  Jacob van den Berge SD Worx NL
                  Jacob van den BergePR Manager
                  Pieter Goetgebuer
                  Pieter GoetgebuerCommunications Director+32 497 45 36 73